Nieuwe database en automatisering bespaart drie tot zes fte

Ferro Techniek
ferro-techniek

Een nieuwe database én automatisering van processen bespaart Ferro Techniek drie tot zes fte. Je leest in deze case hoe we dit hebben gedaan.

Innovatiekracht uit de Achterhoek

Ferro Techniek is een toonaangevende speler op het gebied van porselein email. Het bedrijf werd in 1933 opgericht en richt zich op vier verschillende bedrijfsdomeinen, namelijk algemene emaillering, dikke film verwarming, warmtewisselaars voor rookgasreiniging en emailleren van roestvrij staal.

Innovatie staat bij Ferro Techniek hoog in het vaandel. Hiervoor zetten ze flink in op onderzoek en ontwikkeling. De R&D afdeling van het bedrijf bestaat dan ook uit een multidisciplinair team van engineers, elk met een specifiek gebied van expertise.

Covadis helpt Ferro Techniek niet alleen aan een nieuwe database, maar gaat nog verder met gloednieuwe software en automatisering.

Ferro Techniek
De vraag

Hoe kan Ferro Techniek de testgegevens van warmings-elementen opslaan?

Vanaf het moment dat Ferro Techniek een grote order binnenhaalde voor het produceren van verwarmingselementen, stonden zij voor een uitdaging. De bestelling was voor verwarmingselementen die bestemd zijn voor elektrische auto’s van welbekende merken. De verwarmingselementen moeten de accu’s in elektrische auto’s op temperatuur brengen / houden om prestatieverlies te voorkomen.

Voordat verwarmingselementen een auto in kunnen moet Ferro Techniek er zeker van zijn dat ze veilig zijn en goed werken. De elementen worden daarom blootgesteld aan diverse verschillende testen oa: een weerstandstest, een test of het element geheel goed verwarmt en een test op hoge voltage. Het probleem was dat Ferro deze testgegevens nergens op kon slaan. De vraag aan Covadis was daarom of hiervoor een database kon komen.

De oplossing

Een database voor de testresultaten en slimme software voor metingen

Naar aanleiding van de initiële vraag ging Covadis in gesprek, om vervolgens samen met Ferro Techniek te ontdekken dat de vraag verder ging dan alleen een database. De machines waarmee de verwarmings- elementen getest worden, moeten namelijk aangestuurd worden door software. Zo worden de elementen onder andere getest door een infrarood camera. Komt een element niet door de test? Dan wordt het defecte plaatje automatisch verwijderd. Het beoordelen van warmtebeelden met het blote oog is lastig, gevoelig voor fouten en door het hoge aantal elementen niet haalbaar. Daarom wordt een algoritme geïmplementeerd, waardoor geheel automatisch getest kan worden. Met een nauwkeurigere meting zal de kwaliteit van het product hoger liggen.

Samen met WB Automation, specialist op het gebied van productie automatisering en robotisering, ging Covadis aan de slag. De machines werden gebouwd en PLC’s geprogrammeerd door WB Automation. Covadis heeft vervolgens de aansturing van de machines ondersteunt, om samen een werkende oplossing voor Ferro Techniek te realiseren. Het eindresultaat is dus niet alleen een nieuwe database, maar ook speciaal ontwikkelde software voor het aansturen van de machines en het uitlezen van de meetwaarden.